Symfonia. Biznes gotowy na zmiany

Co to znaczy pracować mądrze, a nie ciężko? (cz.1) [Podcast]

Tomasz Kordowski

Tomasz Kordowski

Ekspert Sage ds. Public Relations

Długość czytania:

Kwi 6, 2020

Współcześnie dostępne rozwiązania informatyczne oferują liczne możliwości, by wykonywana praca była zarówno produktywna, jak i przynosiła liczne korzyści. W Studiu Sage o przewadze mądrej i efektywnej pracy oraz archaizmach związanych z pojęciem pracy ciężkiej i wydajnej, rozmawiamy z Wojciechem Obstem, Dyrektorem Technicznym w DPS Software.

Pracować mądrze, a nie ciężko – co to znaczy?

Aby nasza praca była rzeczywiście efektywna, powinniśmy skupiać się na wykonywaniu naprawdę kluczowych czynności, na „esencji pracy”. Tymczasem wciąż w wielu organizacjach pracownicy muszą wykonywać szereg manualnych, administracyjnych czynności, które nie przynoszą wielu korzyści całej firmie, a zajmują pracownikom wiele czasu i wysiłku.

W wielu polskich przedsiębiorstwach wciąż panuje przekonanie, że lepsza i wydajniejsza jest ciężka praca. Dlatego wykonuje się wciąż wiele czasochłonnych, manualnych czynności, wymagających wiele wysiłku ze strony pracowników, bazując na archaicznych standardach pracy i modelach zarządzania. Dobrym przykładem jest kwestia wykorzystywania papieru – wciąż jest on nośnikiem ogromnych ilości informacji, wciąż wiele dokumentów firmowych, wniosków, formularzy jest przekazywana właśnie w formie papierowej. Wiele firm korzysta w zbyt dużym stopniu z papierowej komunikacji, za mało wykorzystuje się elektroniczne formy komunikacji i przekazywania danych.

Jednocześnie można zaobserwować, że w przypadku większych firm, korporacji, w coraz większym stopniu stosuje się już systemy informatyczne, do zarządzania przebiegiem pracy różnego rodzaju zespołów. Ale mimo wykorzystywania systemów IT, wciąż wiele danych wprowadza się do owych systemów ręcznie.  Dużą część pracy managerowie wykonują do samego opisywania pracy w systemach informatycznych. W małych firmach cyfryzacja znajduje się na jeszcze wcześniejszym etapie. W jaki sposób zatem zwiększyć nie wysiłek poświęcony na pracę, ale jej efektywność? Odpowiedzi udzielamy w naszym podcaście.

Wszystko, co warto wiedzieć o systemach ERP - Vademecum ERP

Z rozmowy dowiesz się:

  • Które narzędzia informatyczne warto wykorzystywać w codziennej pracy?
  • Jakie standardy pracy wykorzystują korporacje, a jakie MŚP?
  • Co należy wiedzieć o wyzwania związanych z informatyzacją pracy?
  • Jak może wyglądać modelowy, cyfrowy przykład pracy w przedsiębiorstwie?
  • Ile trwa przygotowanie przedsiębiorstwa do cyfryzacji procesów pracy?
  • Jaka może być rola SI w tworzeniu cyfrowych przedsiębiorstw?

Przeglądaj tematy tego artykułu:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane kategorie

Planowanie
długoterminowe

Planowanie
globalne

Procesy
biznesowe

Zgodność
z prawem

Słownik Symfonii

Prowadzenie firmy może być pełne wyzwań, a jednym z nich jest fachowy żargon, który trzeba rozumieć. Nasz słownik wyjaśnia pojęcia w prostych słowach – od A do Z.
Wyświetl słownik