Symfonia. Biznes gotowy na zmiany

PPK w pytaniach i odpowiedziach [e-book]

Elżbieta Czaplicka

Elżbieta Czaplicka

Pre-Sales Consultant z obszaru HR

Długość czytania:

Lis 23, 2020

Prezentujemy publikację „PPK w pytaniach i odpowiedziach”, w której zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące PPK.

Jeżeli, podobnie jak wielu innych ekspertów ds. kadr i płac, nurtują Cię podobne pytania, ta publikacja jest dla Ciebie!

Z poradnika dowiesz się:

  • Czy można zrezygnować z PPK?
  • Co się dzieje z uzbieranymi w Programie środkami?
  • Czy środki z PPK są dziedziczone?
  • Co zrobić w przypadku zmiany pracodawcy?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziesz w naszym poradniku, przygotowanego pod patronatem Akademii Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego Moniki Smulewicz.

Przepisy ustawy o PPK zakładają, że docelowo prawie każdy podmiot zatrudniający, poza nielicznymi wyjątkami, będzie prowadził PPK. Najwięksi pracodawcy (zatrudniający powyżej 250 osób) ruszyli w 2019 roku, w tym roku ruszają średni i mali zatrudniający od 20 do 249 osób, a w roku 2021 do PPK zawitają ci mniejsi, w tym mikroprzedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych.

Wdrożenie PPK w firmie składa się z wielu kroków, jednak najważniejsze dla działu kadr i płac są obowiązki związane z bieżącą obsługą programu PPK. Należy pamiętać o koniecznych krokach, a jednym z nich jest obsługa naliczania wpłat w wynagrodzeniach pracowników oraz raportowanie wpłat uczestników do instytucji finansowej. Proces ten może być prosty i przyjemny dzięki wsparciu systemów informatycznych.

W systemie Sage Symfonia Kadry i Płace możesz zoptymalizować obsługę procesu obsługi PPK w swojej firmie. Zobacz jak!

HR na Szpilkach - Debata Ekspercka - PPK w pytaniach i odpowiedziach

Przeglądaj tematy tego artykułu:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rekomendowany kolejny artykuł:

PPK w małych firmach [WEBINARIUM]

PPK w małych firmach [WEBINARIUM]

Pracownicze Plany Kapitałowe to program, który wspiera pracowników w systematycznym gromadzeniu dodatkowych środków finansowych na przyszłą emeryturę. Do jego wdrożenia właśnie przygotowują się małe firmy.

czytaj dalej

Powiązane kategorie

Planowanie
długoterminowe

Planowanie
globalne

Procesy
biznesowe

Zgodność
z prawem

Słownik Symfonii

Prowadzenie firmy może być pełne wyzwań, a jednym z nich jest fachowy żargon, który trzeba rozumieć. Nasz słownik wyjaśnia pojęcia w prostych słowach – od A do Z.
Wyświetl słownik