Symfonia. Biznes gotowy na zmiany

Symfonia: stawiamy na dalszy rozwój

Sandra Konopka

Sandra Konopka

Długość czytania:

9 stycznia 2023

Symfonia: stawiamy na dalszy rozwój

Pandemia, braki kadrowe oraz liczne wyzwania rynkowe z ostatnich lat sprawiły, że dziś przedsiębiorstwa inaczej patrzą na technologię. Z jednej strony dla wielu firm realizowanie cyfrowych inicjatyw będzie odpowiedzią na turbulencje w gospodarce, z drugiej część przedsiębiorców ostrożnie podchodzi do nowych inwestycji. Jakie w obliczu tych zmian są plany rozwojowe Symfonii na 2023 rok? Zapytaliśmy o to Sylwię Mąkolską, Kierownika Marketingu Produktowego.

 

Symfonia jest obecna na polskim rynku już od ponad 25 lat. W tym czasie wielokrotnie była świadkiem zmian w prawie oraz krajobrazie polskiego biznesu. Zmianie ulegały również nasze programy, które dostosowywały się do potrzeb firm w nowych realiach. Jakie obecnie są plany rozwojowe programów Symfonii?

Sylwia MąkolskaSylwia Mąkolska, Kierownik Marketingu Produktowego: To prawda, że mamy bardzo bogatą historię rozwoju naszych programów. Wielokrotnie byliśmy liderem we wdrażaniu zarówno obowiązkowych funkcjonalności związanych ze zmianami prawnymi, jak i wyprzedzaliśmy rynek, wprowadzając nowoczesne rozwiązania, które z czasem doceniali klienci i kopiowali inni dostawcy oprogramowania. Elektroniczny standard faktury zaproponowany przez Symfonię był pierwszym w Polsce formatem pozytywnie zweryfikowanym przez Krajowe Forum Elektronicznego Fakturowania. Taką pozytywną weryfikację KFEE już kilka lat temu otrzymał także serwis miedzyfirmami.pl, który służy do wymiany elektronicznych dokumentów i pozwala całkowicie zautomatyzować obieg faktur oraz ich obsługę po stronie odbiorcy. Wspominam o tym, gdyż to właśnie te doświadczenia pozwalają nam dziś stworzyć ergonomiczne i funkcjonalne narzędzie współpracujące z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF). Aplikacja Symonia KSeF przewyższa wymagania ministerialne. Posiada wiele dodatkowych funkcjonalności, zabezpieczeń i opcji ułatwiających codzienną pracę z fakturami ustrukturyzowanymi. W najbliższym czasie będziemy integrować to rozwiązanie z kolejnymi modułami Symfonii, tak żeby móc w pełni wspierać elektroniczny obieg faktur i zdigitalizowanych dokumentów w firmach.

Jednocześnie stawiamy na dalszy rozwój programu Symfonia eBiuro. Naszą ambicją jest dostarczenie najlepszego rozwiązania na rynku wspierającego współpracę biur rachunkowych z klientami. Czeka nas rozbudowanie zarówno funkcjonalności dedykowanych biurom rachunkowym, jak i pozostałym firmom.

Nieustannie realizujemy strategię poprawy ergonomii i wydajności naszych programów Symfonia Finanse i Księgowość oraz Symfonia Handel. Przed nami duże wydania tych programów zawierające z jednej strony nowe widoki dotychczasowych okien, które usprawnią i ułatwią pracę, a z drugiej znaczące rozszerzenie funkcjonalności. Już w najbliższym czasie wydamy nowe rozwiązanie wspierające sprzedaż detaliczną. Wierzę, że spotka się z dużym zainteresowaniem naszych klientów, tym bardziej, że w kolejnych kwartałach nie zamierzamy zwalniać tempa prac.

W obszarze kadrowo-płacowym również wiele się dzieje. Tutaj stawiamy przede wszystkim na rozwój funkcjonalny Symfonia R2Płatnik, który od kilku miesięcy udostępniamy w modelu subskrypcyjnym, a także na jego integrację z rozwiązaniem Symfonia Hsys, które wspiera procesy HR. To będzie dla nas bardzo pracowity i efektywny rok.

2023 – jaki to będzie rok dla polskich przedsiębiorców?

S.M.: Według wszelkich prognoz i analiz to będzie rok pełen wyzwań. Aktualnie najwięcej obaw wśród przedsiębiorców budzi wysoka inflacja i wzrost kosztów prowadzenia biznesu: w tym wzrost cen energii i gazu, podwyżki składek ZUS oraz wyższa płaca minimalna. Właściciele polskich firm martwią się również o zaskakujące wprowadzanie nowych zmian w przepisach gospodarczych i podatkowych, spadek zamówień czy pogorszenie sytuacji finansowej dostawców lub odbiorców. To wszystko sprawia, że decyzje o nowych inwestycjach podejmowane są z coraz większą ostrożnością, a część z nich z pewnością będzie przesuwana w czasie.

Z drugiej strony zawirowania w gospodarce powodują, że firmy szukają optymalizacji kosztów, którą często można uzyskać dzięki cyfryzacji procesów – stąd analitycy oczekują, że 2023 rok będzie czasem znacznego wzrostu wydatków na oprogramowanie i usługi IT wśród przedsiębiorców.

Dodatkowym argumentem, który przyspiesza decyzje firm o digitalizacji procesów biznesowych, jest zbliżający się termin wejścia w życie obowiązku wystawiania faktur elektronicznych. KSeF w krajowym obrocie gospodarczym stanie się obligatoryjny już 1 stycznia 2024 roku, a to oznacza, że jeszcze w tym roku każda firma musi przygotować się do nowych wymogów prawnych.

Wypróbuj Symfonia eBiuro za darmo!

Masz na to aż 45 dni!

Dlaczego warto postawić na Symfonię jako partnera w biznesie, czego mogą spodziewać się firmy oraz biura rachunkowe po współpracy z Symfonią?

S.M.: Dzisiejszy rynek oprogramowania dla firm jest dość wyrównany. Dostawcy zapewniają funkcjonalności pozwalające wywiązywać się z obowiązków ustawowych związanych z rozliczaniem podatków i wspierające kluczowe procesy biznesowe w firmach. Symfonię wyróżnia kompleksowość rozwiązania: poza oprogramowaniem finansowo-księgowym i sprzedażowym oferujemy moduły do zarządzania produkcją, elektronicznym obiegiem dokumentów, mobilną sprzedażą, logistyką, integrację z e-commerce i wsparcie wszystkich procesów kadrowych, płacowych i miękkiego HR, aż po zaawansowaną analitykę biznesową. Nasi klienci rozwijają się z Symfonią i wraz ze zwiększeniem skali działania, zatrudnienia, wejściem na nowe rynki czy w nowe kanały sprzedaży otrzymują świetne wsparcie narzędziowe w postaci programów, które łatwo i szybko można dostosować do zmieniających się potrzeb firmy.

Wiemy, że w codziennej pracy nasi klienci są zajęci rozwojem swoich firm i nie mają czasu na śledzenie ciągłych zmian prawnych. Dlatego poza wsparciem technologicznym oferujemy także rozbudowane możliwości pomocy merytorycznej, eksperckiej, wdrożeniowej i szkoleniowej na każdym etapie współpracy. W ramach usługi i platformy szkoleniowej Akademia Symfonii udostępniamy ogromny pakiet szkoleń zarówno merytorycznych, dotyczących bieżących wymogów prawnych i podnoszących kwalifikacje, jak i szereg kursów z obsługi oprogramowania – udział w nich pozwala na poszerzanie umiejętności i zdobycie kompetencji, dzięki którym praca z Symfonią jest sprawna i efektywna.

Kolejną mocną stroną naszego oprogramowania jest stosowanie najnowszej technologii, która zapewnia wysokie bezpieczeństwo danych i pozwala na rozwój funkcjonalny programów w sposób najbardziej wygodny dla użytkowników. Nowe moduły i dodatki, jak na przykład Symfonia eBiuro, Symfonia Obieg Dokumentów, Mobilny Handel czy Mobilny Magazyn nie wymagają instalacji na komputerze, za to umożliwiają pracę za pośrednictwem przeglądarki lub urządzeń mobilnych – dając naszym klientom oszczędność czasu, wygodę i elastyczność w codziennej pracy.

Przeglądaj tematy tego artykułu:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.