Symfonia. Biznes gotowy na zmiany

Rozliczanie delegacji krajowych i zagranicznych w systemie Symfonia Obieg Dokumentów

Piotr Kowalski

Piotr Kowalski

Content Specialist w Symfonii

Długość czytania:

20 marca 2023

Rozliczanie delegacji służbowych to proces, który wymaga precyzyjnego planowania i przestrzegania określonych procedur. Jednocześnie są one nieodłącznym elementem funkcjonowania wielu firm. Jednym z narzędzi, które ułatwiają proces rozliczania delegacji, jest system Symfonia Obieg Dokumentów.

Aby prawidłowo zaplanować i rozliczyć delegację służbową, zarówno pracownik, jak i pracodawca muszą podjąć wiele kroków i czynności administracyjnych, takich jak zebranie odpowiednich dokumentów potwierdzających poniesione koszty (rachunki, bilety, paragony, faktury) czy też odpowiednie dokumenty wewnętrzne po stronie pracodawcy.

Ogromnym ułatwieniem w kwestii organizacji i rozliczania podróży służbowych jest korzystanie z wygodnego oprogramowania informatycznego. Przykładem takiego programu, który w ogromnym stopniu usprawnia organizację i obieg dokumentów związanych z podróżami służbowymi jest Symfonia Obieg Dokumentów.

Symfonia Obieg Dokumentów to rozwiązanie chmurowe umożliwiające pracę z dowolnego miejsca, dzięki czemu nie ma potrzeby korzystania z jednego, stałego urządzenia. Dostęp do systemu odbywa się przez przeglądarkę, a więc wystarczy jedynie posiadanie urządzenia z dostępem do internetu.

System Symfonia Obieg dokumentów oferuje obsługę delegacji krajowych i zagranicznych. Pozwala na przygotowanie wniosku o wyjazd, zaakceptowanie go przez odpowiednie osoby oraz obsługę zaliczki i późniejsze rozliczenie delegacji. Pracownik ma dostęp do informacji na temat etapu, na którym znajduje się jego wniosek, delegacja czy rozliczenie. Każdy użytkownik zaangażowany w ten proces ma także dostęp do dokumentu.

W ramach modułu rozliczeń delegacji Symfonia Obieg Dokumentów umożliwia tworzenie wniosków o wyjazd służbowy oraz rozliczanie kosztów związanych z delegacją. Dzięki temu pracownicy nie muszą już ręcznie wypełniać dokumentów i zbierać faktur, a księgowi nie muszą przepisywać ręcznie informacji z rachunków.

Symfonia Obieg Dokumentów

Sprawdź, jak działa!

Aby rozliczyć delegację za pomocą systemu Symfonia Obieg Dokumentów, należy najpierw utworzyć wniosek o wyjazd służbowy. Wniosek ten zawiera m.in. informacje o celu wyjazdu, terminie, miejscu pobytu oraz planowanych kosztach. Następnie, po zatwierdzeniu wniosku przez przełożonego, można przystąpić do rozliczenia delegacji.

Rozliczenie delegacji odbywa się poprzez dodanie kosztów związanych z wyjazdem do systemu. System umożliwia dodawanie kosztów w różnych kategoriach, np. kosztów transportu, noclegów czy wyżywienia. Można także wprowadzać koszty dodatkowe, takie jak bilety wstępu do muzeum czy koszty wynajmu samochodu.

Po wprowadzeniu wszystkich kosztów można wygenerować raport z rozliczeniem delegacji. Raport ten zawiera szczegółowe informacje o kosztach, w tym o kwotach wydatków, miejscach i datach pobytu oraz kategoriach kosztów. Raport można następnie przesłać do księgowości, która dokona rozliczenia.

System Symfonia Obieg Dokumentów umożliwia także rozliczanie delegacji zagranicznych. W przypadku takich wyjazdów konieczne jest uwzględnienie dodatkowych kosztów, takich jak wiza czy ubezpieczenie podróżne. System pozwala na dodawanie takich kosztów oraz przeliczanie walut zgodnie z aktualnymi kursami.

Symfonia Obieg dokumentów to kompleksowe rozwiązanie chmurowe, które umożliwia zarządzanie delegacjami oraz innymi dokumentami. Dzięki temu narzędziu można kontrolować koszty oraz śledzić postęp procesów w czasie rzeczywistym, co pozwala na szybkie reagowanie na zmieniające się warunki biznesowe.

Dowiedz się, jak cyfrowo zarządzać delegacjami krajowymi i zagranicznymi – obejrzyj webinarium:

Przeglądaj tematy tego artykułu:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *