Symfonia. Biznes gotowy na zmiany

Jak zacząć pracować z Symfonią KSeF [CHECKLISTA]

Piotr Kowalski

Piotr Kowalski

Content Specialist w Symfonii

Długość czytania:

10 marca 2023

Symfonia KSeF została stworzona, aby przedsiębiorcy nie musieli martwić się nowymi obowiązkami wynikającymi z upowszechnienia w Polsce nowego standardu ustrukturyzowanej faktury elektronicznej i mogli w pełni skupić się na swojej codziennej pracy.

Czym jest Symfonia KSeF

Jest to narzędzie, które ma wspierać przedsiębiorców i pracowników w obsłudze ustrukturyzowanych faktur elektronicznych oraz w komunikacji z Krajowym Systemem e-Faktur. Od 2024 roku w Polsce jedynym obowiązującym formatem faktury będzie format ustrukturyzowany. Dla przedsiębiorców to rewolucyjna zmiana niosąca nowe obowiązki, do których trzeba przygotować firmy i pracowników.

Dlatego już teraz warto rozpocząć pracę z narzędziami umożliwiającymi pełne zarządzania e-fakturami – od momenty wystawienia aż po finalną wysyłkę do ministerialnego KSeF. Jak to zrobić? Wystarczy przejść krok po kroku przez przygotowaną przez nas checklistę.

Symfonia KSeF jest rozwiązaniem natywnym dla Symfonii, ale może wspierać również użytkowników oprogramowania pochodzącego od innych dostawców. Zadaniem Symfonii KSeF jest zapewnienie pełnego wsparcia w obiegu faktur ustrukturyzowanych w standardzie przewidzianym przez ustawę o VAT.

Jak działa Symfonia KSeF

Pełni ona kilka ważnych funkcji, m.in. integruje ekosystem rozwiązań Symfonii w zakresie komunikacji z Krajowym Systemem e-Faktur, tak aby przesyłanie i odbieranie ustrukturyzowanych faktur pomiędzy kontrahentami i za pośrednictwem KSeF było w pełni automatyczne i nie zabierało czasu użytkownikom.

Działa także jako centrum informacji, udostępniające innym systemom i aplikacjom oraz ich użytkownikom dane o wszystkich fakturach, które powinny być przetwarzane w przedsiębiorstwie. Jednocześnie Symfonia KSeF daje możliwość definiowania użytkowników i podmiotów wraz z konfigurowaniem ich uprawnień w zakresie dostępu do e-faktur, ich odczytywania, wystawiania i przesyłania do KSeF. Automatyzuje również procesy w zakresie walidacji przygotowanych w systemach handlowych lub aplikacjach do fakturowania e-faktur sprzedażowych pod względem poprawności ich struktury i kompletności danych.

W procesie finansowo-księgowym Symfonia KSeF pozwala na łatwe i szybkie przyporządkowanie otrzymanych faktur do odpowiednich kontrahentów oraz automatyczną integrację z systemem księgowym.

Jak zacząć korzystać z KSeF? Pobierz checklistę

Przeglądaj tematy tego artykułu:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *