Symfonia. Biznes gotowy na zmiany

Zdefiniowanie zawodu księgowego – badanie opinii przedsiębiorców

Tomasz Kordowski

Tomasz Kordowski

Ekspert Symfonii ds. Public Relations

Długość czytania:

10 września 2021

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Symfonia zapraszają przedsiębiorców – głównych interesariuszy usług księgowych, do udziału w krótkiej, anonimowej ankiecie.

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (SKwP) od wielu lat podkreśla konieczność zdefiniowania zawodu księgowego. Coraz szybciej zwiększa się zakres obowiązków księgowych, w tym biur rachunkowych, przy jednoczesnym braku jasno zdefiniowanych ich uprawnień. Dlatego SKwP zainicjowało działania, dzięki którym – mamy nadzieję – że uda się zdefiniować zawód księgowego. Jednym z nich jest zebranie opinii przedsiębiorców, będących głównymi interesariuszami usług księgowych.

Do kogo jest adresowana ankieta?

Do biznesu, właścicieli i kadry zarządzającej podmiotów gospodarczych, a także do wszystkich innych osób współpracujących z księgowymi i z biurami rachunkowymi. Bardzo prosimy, aby ankiety nie wypełniali księgowi ani właściciele czy pracownicy biur rachunkowych.

Jeśli jesteś księgowym – przekaż link do ankiety znajomym przedsiębiorcom – ich opinia ma ogromne znaczenie dla środowiska księgowych!

Jak jest zbudowana ankieta?

W pierwszej części znajdują się pytania o ryzyko funkcjonowania biznesu bez księgowych, o problemy związane z odejściem księgowego/zmianą biura rachunkowego. Druga część dotyczy zdefiniowania zawodu księgowego i sposobów jego uregulowania. Trzecia część, w zależności od wybranej przez Respondenta opcji, zawiera pytania dotyczące współpracy z księgowym (pracownikiem) albo z biurem rachunkowych. Zakończeniem ankiety jest krótka metryczka, której wypełnienie umożliwi SKwP analizę odpowiedzi.

Weź udział w badaniu!  

W jaki sposób zostaną wykorzystanie wyniki ankiet?

Wyniki ankiety, po ich opracowaniu, zostaną przekazane przez SKwP do Ministerstwa Finansów, prowadzącego obecnie prace nad zawodem księgowego. Raport z ankiet zostanie również udostępniony na stronie internetowej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (www.skwp.pl)

Ankieta będzie aktywna do 30 września 2021 r.

Ankieta jest dostępna na stronie https://skwp.pl/aktualnosc/zdefiniowanie-zawodu-ksiegowego-badanie-opinii-przedsiebiorcow/

Link do ankiety dostępny jest tutaj.

 

Przeglądaj tematy tego artykułu:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowany kolejny artykuł:

Więcej na ten temat: