Symfonia. Biznes gotowy na zmiany

Symfonia przedłuża okres przejściowy dla programu Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość (MKP)

Piotr Ciski

Piotr Ciski

Prezes Zarządu Symfonii

Długość czytania:

7 lipca 2022

Symfonia przedłuża okres przejściowy dla programu Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość (MKP)

 

Od 26 lat nasz system Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość (MKP) wspiera kilkadziesiąt tysięcy księgowych i właścicieli firm w Polsce. Cieszymy się i doceniamy, że ma tak duże grono wiernych użytkowników.  

 

Musimy być jednak świadomi szybkości zmian, jakie zachodzą w otoczeniu biznesowym i technologicznym. Dziś otoczenie biznesowe, prawne i technologiczne zmienia się tak szybko, jak nigdy wcześniej. Zmiany te wymuszają na dostawcach oprogramowania dla firm wdrażanie coraz nowocześniejszych rozwiązań.   

 

Technologia cyfrowa wspiera rozwój biznesu

Postęp technologiczny oraz rozwój cyfryzacji państwa sprawiły, że zmianie ulegają potrzeby biur rachunkowych oraz przedsiębiorców. W ostatnich latach wzrosło wykorzystanie pracy zdalnej lub hybrydowej, a poszukiwanie coraz lepszych rozwiązań informatycznych wspierających zarządzanie firmą oraz sferą kontaktów z klientami są dzisiaj standardem. 

Współczesne oprogramowanie dla firm oraz biur rachunkowych opiera się na coraz bardziej nowoczesnych technologiach. Istotne są automatyczne aktualizacje, łatwość utrzymania, elastyczność oraz dostępność do danych z dowolnego miejsca w dowolnym czasie.  

Ponadto, szybkość zmian legislacyjnych (takich jak np. KSeF), wymaga wdrożenia bezpiecznych rozwiązań chmurowych umożliwiających przesyłanie dokumentacji firmowej online. 

W chwili wprowadzania na rynek programy z linii Symfonia Start były nowoczesnymi rozwiązaniami wspierającymi procesy finansowo-księgowe i sprzedażowe w małych i średnich firmach. Polskie przedsiębiorstwa potrzebują jednak nowych rozwiązań, lepiej przygotowanych na współczesne wyzwania, pozwalających wykorzystać najnowsze technologie, zaprojektowanych zgodnie z potrzebami użytkowników.  

 

Wsparcie dla programu Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość do 31 grudnia 2023 r.

Naszą ambicją niezmiennie jest stworzenie miejsca, gdzie polskie firmy z sektora MŚP znajdą wszystko, czego potrzebują do zarządzania biznesem.  

Symfonia przedłuża okres wsparcia dla Symfonia StartW odpowiedzi na głosy naszych Klientów, postanowiliśmy przedłużyć okres, w którym będziemy wspierać Symfonię Start 2.0 Mała Księgowość do 31 grudnia 2023.  

 

Przez cały ten czas nasi klienci będą mogli korzystać z rozwiązania desktopowego Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość oraz będą otrzymywać aktualizacje prawne, w tym te umożliwiające zakończenie roku podatkowego za 2023.

 

 

Nasze stanowisko dotyczy poniższych produktów i pakietów:

  • Symfonia Finanse i Księgowość pakiet Start zawierające produkt Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość (MKP),
  • Mała Księgowość (MKP) w systemie Symfonia Finanse i Księgowość pakiety: Ekonomiczny, Uniwersalny, Profesjonalny,
  • Symfonia pakiety dla Biur Rachunkowych: Start, Standard, Standard Plus, Extra, ERP Standard, ERP Extra zawierające produkt Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość (MKP),
  • Pakiet Symfonia Księgowość zawierająca produkt Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość (MKP),
  • Pakiet Symfonia Księgowość Plus zawierająca produkt Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość z płacami (MKP).

 

Nie dotyczy natomiast pozostałych programów z linii Start 2.0:  Symfonia Start 2.0 Faktura (FAL), Symfonia Start 2.0 Handel (HML), Symfonia 2.0 Handel Sprzedaż (FAP). Wsparcie dla ww. programów świadczone będzie do 31 marca 2023 r.

 

Jednocześnie zachęcamy do testowania Symfonia eBiuro – rozwiązania opartego o najnowsze technologie, stale przez nas rozwijanego i udoskonalanego.  

Symfonia eBiuro jest dostępną online aplikacją, umożliwiającą obniżenie kosztów infrastruktury informatycznej i funkcjonowania firmy czy biura rachunkowego, ułatwiającą dostęp do wszystkich danych firmowych oraz znacznie przyspieszającą pracę. Została zaprojektowana tak, aby z łatwością komunikować się z Krajowym Systemem e-Faktur. 

 

Korzyści z korzystania z Symfonii eBiuro są niezaprzeczalne. Mówimy tutaj m.in. o:  

  • znacznym obniżeniu kosztów infrastruktury informatycznej 
  • dostępie do niezbędnych danych z każdego miejsca o dowolnej porze 
  • zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa   
  • poprawie wydajności w pracy i optymalizacji posiadanych zasobów 
  • zwiększeniu szybkości przetwarzania zapytań w programie.  

 

Symfonia eBiuro wkrótce będzie zgodna z wymaganiami KSeF

Pamiętajmy, że administracja podatkowa także zmierza w kierunku pełnej cyfryzacji obiegu faktur, a Krajowy Rejestrem Faktur Elektronicznych, jako rozwiązanie chmurowe, będzie stanowił cześć ekosystemu każdego wystawcy faktur. Zależy nam, aby nasi klienci byli doskonale przygotowani do tych zmian i mogli cieszyć się bezpieczeństwem prawno-podatkowym, dzięki kompatybilności naszych systemów z systemami administracji podatkowej. Wybierając Symfonię eBiuro, nie trzeba będzie troszczyć się o dodatkowe integracje i dostosowanie obiegu faktur do wymagań KSeF.  

Przeglądaj tematy tego artykułu:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rekomendowany kolejny artykuł:

Więcej na ten temat:

Powiązane kategorie

Finanse
międzynarodowe

Finanse
na co dzień

Planowanie
biznesowe

Słownik Symfonii

Prowadzenie firmy może być pełne wyzwań, a jednym z nich jest fachowy żargon, który trzeba rozumieć. Nasz słownik wyjaśnia pojęcia w prostych słowach – od A do Z.
Wyświetl słownik